fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent A. Duda skierował depeszę gratulacyjną do amerykańskiego prezydenta-elekta J. Bidena 

Po tym, jak kolegium elektorów zatwierdziło wyborczą wygraną Joe Bidena, depeszę gratulacyjną do prezydenta-elekta skierował polski przywódca, Andrzej Duda. W liście pojawiło się zaproszenie do złożenia wizyty w Polsce.

Prezydent Andrzej Duda złożył gratulacje Joe Bidenowi, który wkrótce zostanie 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Prezydent Andrzej Duda wskazał w liście na polsko-amerykańskie stosunki i ich znaczenie dla bezpieczeństwa transatlantyckiego.

„Nasze Państwa i Narody podzielają te same ideały i wartości, których sednem są niewątpliwie wolność, sprawiedliwość, demokracja i prymat prawa międzynarodowego. Na nich zbudowaliśmy mocne fundamenty naszej dwustronnej współpracy, która jeszcze nigdy nie była tak silna i wzajemnie korzystna” – napisał prezydent RP.

Andrzej Duda przypomniał m.in. decyzję o zwiększeniu liczby amerykańskich żołnierzy w Polsce oraz inicjatywę Trójmorza, w którą zaangażowały się Stany Zjednoczone.

„Stając się głównym odbiorcą amerykańskiego LNG, Polska nie tylko zapewniła sobie dywersyfikację źródeł i bezpieczeństwo energetyczne, ale także stała się hubem energetycznym dla całego regionu. Mam nadzieję, że ta obopólnie owocna współpraca będzie kontynuowana pod Pana przywództwem” – napisał w liście prezydent RP.

Andrzej Duda zaprosił prezydenta-elekta Joe Bidena do złożenia wizyty w Polsce.

TV Trwam News

drukuj