fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent A. Duda rozmawiał z wojskowymi medykami przebywającymi na misji we Włoszech

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w poniedziałek z lekarzami z Wojskowego Instytutu Medycznego biorącymi udział w misji medycznej we Włoszech. „To pokazuje dobry poziom współpracy z naszymi włoskimi przyjaciółmi” – ocenił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Lekarze z Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) biorą udział w naukowej misji medycznej we Włoszech. Celem misji jest wymiana doświadczeń dotyczących form i sposobów organizacji krajowego systemu ochrony zdrowia pod kątem skuteczności walki z epidemią koronawirusa. Wojskowi medycy będą przebywać we Włoszech do 9 kwietnia.

W poniedziałek w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego prezydent Andrzej Duda wziął udział w wideokonferencji z lekarzmi przebywającymi we Włoszech. W rozmowie uczestniczy także dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. Grzegorz Gielerak.

„Rozmowa dotyczyła pomocy, którą polscy lekarze niosą i współpracy pomiędzy naszymi lekarzami a ich partnerami z Włoch” – wskazał rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Jak mówił, polscy lekarze informowali o procedurach medycznych wdrożonych we Włoszech.

„Wszystkie spostrzeżenia są na bieżąco przekazywane, my na bieżąco wprowadzamy pewne procedury, które uważamy za słuszne. To jest bardzo ważne, żeby wyprzedzać to, co dzieje się w innych krajach” – dodał.

„Pan prezydent dziękował i gratulował lekarzom, którzy pojechali do Włoch. Ich obecność pokazuje dobry poziom współpracy z naszymi włoskimi przyjaciółmi. To bardzo ważne, szczególnie w tym trudnym momencie” – podkreślił Błażej Spychalski.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl