fot. PAP

Duda ponownie apeluje do prezydenta o debatę

Andrzej Duda, kandydat PiS-u na prezydenta, po raz kolejny apeluje do Bronisława Komorowskiego o udział w debacie. „Jestem gotów choćby jutro” – powiedział Duda. Dodał, że Polacy w tej kampanii oczekują debaty.

Kandydat PiS-u odniósł się do sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Wynika z niego, że aż 56 proc. Polaków chce, aby urzędująca głowa państwa wzięła udział w debacie przed I turą wyborów.

Myślę, że Polacy oczekują merytorycznej wymiany poglądów pomiędzy głównymi kandydatami. Jest to dzisiaj rzecz istotna w każdej kampanii na świecie i w krajach demokratycznych, które mogą być wzorcem, jeżeli chodzi o prowadzenie kampanii prezydenckich, jak np. Stany Zjednoczone. Tam debata jest najważniejszym momentem, zestawieniem poglądów kandydatów, a także podsumowaniem dotychczasowej prezydentury, jeżeli urzędujący prezydent ubiega się o reelekcję. Myślę, że to ważny moment dla wszystkich wyborców i mam nadzieję, że przed 10 maja do tej debaty dojdzie. Apeluję o to do pana prezydenta – powiedział Andrzej Duda.

Wcześniej o debatę przedwyborczą zaapelował prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz. Jednak to on chciał podjąć starcie z wiceprezes PiS-u Beatą Szydło.

RIRM

drukuj