Sąd orzeknie dziś ws. fałszowania wyborów na Śląsku

Sąd Okręgowy w Katowicach wyda dziś orzeczenie ws. protestu wyborczego dotyczącego zaginionych 130 tys. głosów do Sejmiku Województwa Śląskiego.

Protest złożyła Dorota Stańczyk z Wojewódzkiej Komisji Wyborczej. Wskazuje ona, że były przewodniczący PKW przy ogłoszeniu wyników miał posłużyć się sfałszowanym protokołem komisji.

Jak informują media, kobieta dysponuje zdjęciami prawidłowego jak i spreparowanego dokumentu.

Poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS-u, mówi, że trzeba dopominać się o wyjaśnienie sprawy wyborów samorządowych. Jest to istotne również w obliczu tegorocznych wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

Myślę, że od tego wyroku bardzo wiele zależy. Spodziewam się, że sąd wyda orzeczenie, które rzeczywiście będzie orzeczeniem nie budzącym żadnych wątpliwości. Miejmy nadzieję, że tak się stanie, także mając na uwadze te najbliższe wybory. Obywatele będą mogli mieć pewność, że te wybory będą przeprowadzone w sposób uczciwy, jeżeli w tej chwili wszystkie wątpliwości związane z wyborami samorządowymi zostaną wyjaśnione – mówi poseł Beata Szydło.

Wcześniej Dorota Stańczyk złożyła do sądu osiem wniosków dowodowych. Wszystkie odrzucono.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl