fot. PAP/Paweł Supernak

Kierownictwo PiS rozmawia o wyborach i wizji przyszłości 

Ścisłe kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości zebrało się dziś, aby rozmawiać nt. wyników wyborów i scenariuszy powyborczych. O godz. 20.00 planowane jest posiedzenie komitetu politycznego partii.

W PiS trwa obecnie dyskusja nad składem przyszłego rządu. Do gabinetu Beaty Szydło najprawdopodobniej wejdzie Jarosław Gowin, który zostanie szefem MON-u.

Z medialnych informacji wynika, że funkcję wicepremiera obejmie prof. Piotr Gliński. Resortem sprawiedliwości miałaby pokierować Małgorzata Wassermann.

Wszystko wskazuje na to, że PiS połączy funkcje Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego a Wojskowa Prokurata zostanie wchłonięta przez cywilną.  To pierwszy krok, który wykonamy – zapowiada Małgorzata Wassermann.

– Prokurator Generalny powróci do Ministerstwa Sprawiedliwości przy zachowaniu całkowitej niezależności prokuratorów. Bardzo mocno podkreślam, że chcemy, żeby rząd miał realny wpływ na prokuraturę, bo on odpowiada za nasze bezpieczeństwo i to rząd rozliczany jest z tego, czy czujemy się bezpieczni – zwraca uwagę polityk.

Wojskowa prokuratura powinna zostać włączona do prokuratury powszechnej – dodaje Wassermann.

– Obłożenie spraw w prokuraturze wojskowej i obłożenie w prokuraturach cywilnych jest nieporównywalne. Rozmawiamy o tym, że w prokuraturze wojskowej jest to kilka spraw na rok, a w cywilnej kilkadziesiąt na miesiąc podkreśla Małgorzata Wasserman.

Do przyszłego rządu może wejść również europoseł Marek Gróbarczyk, który zostałby szefem resortu gospodarki morskiej, a także poseł Piotr Naimski, obejmując resort energetyki.

RIRM

drukuj