fot. PAP/Tomasz Gzell

Wicerzecznik PiS o działaniach Federacji Rosyjskiej: Polska odpowiedź będzie odpowiedzią uzgodnioną z sojusznikami 

Polska odpowiedź będzie odpowiedzią uzgodnioną z sojusznikami. Jesteśmy częścią NATO, więc to Sojusz musi być instytucją, która będzie podejmowała decyzje przy udziale państw członkowskich. W kwestii sankcji unijnych rozważamy różne scenariusze. Przygotowujemy się również do mniej optymistycznych scenariuszy – zaznaczył Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS, na antenie Polskiego Radia.

Radosław Fogiel był pytany na antenie Polskiego Radia o sytuację wokół Ukrainy i o to, jakiej pomocy powinniśmy udzielać wschodniemu sąsiadowi.

Wicerzecznik PiS-u wyraził nadzieję, że do inwazji Rosji na Ukrainę nie dojdzie i do tego zmierzają działania zarówno Polski, jak i naszych sojuszników. Jak wskazał Radosław Fogiel, cieszy to, że w Brukseli trwają prace nad potencjalnym zestawem sankcji na Rosję.

– Polska odpowiedź będzie odpowiedzią uzgodnioną z sojusznikami. Jesteśmy częścią NATO, więc to Sojusz musi być instytucją, która będzie podejmowała decyzje przy udziale państw członkowskich. W kwestii sankcji unijnych rozważamy różne scenariusze. Przygotowujemy się również do mniej optymistycznych scenariuszy, licząc, że jest to blef ze strony Władimira Putina i próba uzyskania ustępstw – powiedział Radosław Fogiel.

Wczoraj wieczorem odbyła się kolejna narada prezydenta z przedstawicielami rządu dotycząca sytuacji wokół Ukrainy. Podczas spotkania – jak przekazał BBN – omówiono m.in. wnioski z międzynarodowych konsultacji prezydenta z sojusznikami.

Na piątek Andrzej Duda zapowiedział zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl