Już za tydzień wybory parlamentarne

To ostatnia szansa na zdobycie poparcia społecznego. W niedzielę PiS przekonywał do siebie programem, a premier Ewa Kopacz nadal straszyła PiS-em.

W opublikowanych w niedzielę nowych spotach wyborczych PiS zaprezentowało założenia podatku bankowego i podatku od hipermarketu. W pierwszym materiale kandydatka PiS-u na premiera stwierdziła, że ogromne zyski sektora bankowego, wypracowane w Polsce, obecnie wspierają rozwój Niemiec, Holandii i Włoch.

 


 

 

W drugim spocie Beata Szydło na przykładzie gminy, w której nie ma hipermarketów wskazuje na rozwój lokalnego handlu. Zaznacza, że zyski hipermarketów nie zostają w Polsce i że ma to zmienić nowy podatek obrotowy. Dzięki niemu budżet państwa ma uzyskać ok. 3 mld zł.

PO przyjęła inną strategię i wykorzystała ostatnią niedzielę na występ w mediach. W swojej wypowiedzi premier Ewy Kopacz straszyła PiS-em. Szefowa rządu mówiła, że to PO może zatrzymać „szaleństwo”, które się zbliża. Uzasadniała w ten sposób tezę, że oddanie głosu 25 października na partie, których poparcie oscyluje na granicy progu wyborczego, to strata głosu. Podkreśliła też, że interesuje ją „koalicja Polaków, którzy powiedzą PiS nie”.

W odpowiedzi na słowa przewodniczącej PO, prezes PiS-u Jarosław Kaczyński przekonywał w Krakowie, że wygrana jego partii w wyborach będzie oznaczała „rządy spokoju, pokoju i wielkiego planu dla Polski.

– Co proponuje druga strona? Wielopartyjny rząd oparty na zasadzie negatywnej, przeciw PIS-owi. Najgorsza zasada jaka można mieć w polityce – rząd wojny!, wojny wewnętrznej! Bo te partie się nie porozumieją, są bardzo od siebie odległe. Rząd wojny z prezydentem, rząd wojny z opozycją, czyli krótko mówiąc: chaos, walka, wojna, żadnego planu dla Polski. Taki dzisiaj jest wybór i każdy rozsądny człowiek musi przyjąć, że tak to właśnie wygląda. I chyba jest zupełnie oczywiste co powinniśmy proponować Polakom – tę pierwszą alternatywę, nasze rządy – powiedział Jarosław Kaczyński.

W poniedziałek kolejna odsłona kampanii wyborczej i bardzo ważny jej element: debata przedwyborcza z udziałem premier Ewy Kopacz oraz kandydatki PiS-u na premiera Beaty Szydło. Spotkanie w TVP rozpocznie się o godz. 20.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl