„Oblicza pandemii” – dziś debata ekspertów w toruńskiej AKSiM

29 stycznia 2022 roku w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się sympozjum „Oblicza pandemii”. „Potrzeba dziś wspólnego i rzetelnego dialogu na argumenty na najbardziej palący współcześnie temat, jakim jest COVID-19. W trakcie sympozjum głos zabiorą naukowcy, lekarze, prawnicy, dziennikarze i etycy, aby wspólnie i merytorycznie podejść do oblicz pandemii” – informują organizatorzy.

Z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wraz z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej oraz Instytutem „Pamięć i tożsamość” im. św. Jana Pawła II zapraszają do wzięcia udziału w sympozjum „Oblicza pandemii”.

– Szanowni Państwo, doskonale wiemy, że potrzeba dziś wspólnego i rzetelnego dialogu na argumenty na najbardziej palący współcześnie temat, jakim jest COVID-19. W trakcie sympozjum głos zabiorą naukowcy, lekarze, prawnicy, dziennikarze i etycy, aby wspólnie i merytorycznie podejść do oblicz pandemii. Tematy, jakie proponujemy, to m.in.: Czy Covid da się leczyć? Oficjalne schematy a praktyka medyczna; opieka duchowa w medycynie; sytuacja chorych i obecność kapelana na oddziałach covidowych; obraz statystyczny polityki zdrowotnej; skuteczność szczepień a zakażenia i zgony – informują organizatorzy w oficjalnym komunikacie.

Inicjatorzy zapraszają do Auli Akademii Kultury Społecznej i Medialnej przy ul. Droga Storotoruńska 3 w Toruniu. Początek wydarzenia 29 stycznia 2022 roku o godz. 10.00. Sympozjum poprzedzi Msza św. sprawowana o godz. 7.00 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Przyjmowanie zgłoszeń pod nr tel.: (+48) 56 650 40 00.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja, TV Trwam, „Nasz Dziennik” oraz miesięcznik „W Naszej Rodzinie”.

 radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl