PAP/Maciej Kulczyñski

S. Karczewski zaapelował do B. Borusewicza o uszanowanie wyników wyborów sprzed czterech lat

Apeluję do wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, by uszanował wybór Polaków sprzed czterech lat. Odniesienie się izby wyższej do przyjętych przez Sejm ustaw jest naszym obowiązkiem – oświadczył we wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

We wtorek na konferencji prasowej wicemarszałek izby wyższej Bogdan Borusewicz z Platformy Obywatelskiej zaapelował do polityków Prawa i Sprawiedliwości o rezygnację ze wznowienia ostatniego posiedzenia Senatu kończącej się kadencji.

Borusewicz argumentował, że po niedzielnych wyborach parlamentarnych sytuacja w Senacie uległa zmianie.

„PiS straciło większość” – powiedział wicemarszałek Senatu.

Dodał, że ma „nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość zrozumie niezręczność takiej sytuacji i podejmie taką decyzję”.

Podkreślił, że jest to apel o dbałość o zasady, które obowiązują i w polityce, i w parlamencie.

„Apeluję do wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, by uszanował wybór Polaków sprzed 4 lat. Wybrali nas, senatorów, nie na 3/4 kadencji a na całą, którą winniśmy dokończyć. Odniesienie się do przyjętych przez Sejm ustaw jest naszym obowiązkiem” – napisał na Twitterze Stanisław Karczewski.

W czwartek ma zostać wznowione, zaplanowane jako ostatnie w obecnej kadencji, posiedzenie Senatu, które zostało przerwane 26 września.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl