fot. twitter.com

PiS rusza z akcją informacyjną dot. programu partii

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna w Polsce kampanię informacyjną nt. swojego programu. Wczoraj w Katowicach zakończyła się trzydniowa konwencja programowa PiS-u i Zjednoczonej Prawicy.

Po rozmowach z ekspertami, Kandydatka PiS-u na premiera Beata Szydło będzie rozmawiać o programie z Polakami.

– Rozpoczyna się ta wielka debata, którą będziemy prowadzili przez kolejne dni tygodnie, miesiące i lata. Wierzę głęboko w to, że będziemy przez lat nie tylko rozmawiać z Polakami, ale będziemy im mieli coś do powiedzenia. Bo dzisiaj w Polsce potrzebny jest dialog i potrzebne jest słuchanie ludzi, wzajemne rozumienie się. Ale też potrzebni są ludzie, którzy potrafią podejmować odważne i odpowiedzialne decyzje. Ta wielka sprawa, która jest przed nami nazywa się Polska – mówiła wiceprezes PiS-u.

Od dziś w całym kraju politycy partii będą rozdawać ulotki z propozycjami, kosztami ich realizacji i źródłami ich finansowania.

Premier Ewa Kopacz wczoraj przed podróżą do woj. łódzkiego oceniła, że budżet prezentowany przez opozycję „rozjeżdża się z rzeczywistością” i kompletnie się nie spina. Straszyła przy tym scenariuszem greckim.

W odpowiedzi Adam Bielan, wiceprzewodniczący Polski Razem, przypomina skutki polityki obecnej koalicji PO-PSL.

Podczas ośmiu lat rządów Platforma Obywatelska zwiększyła polskie zadłużenie o ponad 0.5 bln zł. Żadna inna partia w historii Polski, wliczając w to partię komunistyczną, nie zadłużała Polski w tak szybkim tempie. Politycy PO zadłużając tak bardzo Polskę, jednocześnie podwyższając podatki i ograbiając Polaków ze 150 mld oszczędności na funduszach emerytalnych, są ostatnimi ludźmi, którzy powinni recenzować wyliczenia innych partii – ocenił Adam Bielan.

Trzy priorytetowe propozycje PiSu: 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko, podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys., obniżenie wieku emerytalnego według PiS-u mają kosztować 39 mld zł. Wśród źródeł ich finansowania Beata Szydło wymieniła VAT, uszczelnienie systemu podatkowego oraz opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych i wprowadzenie podatku bankowego.

* * *

Założenia programowe Prawa i Sprawiedliwości:

PiS-1

PiS-2

PiS-3

PiS-4

PiS-5

PiS-6

PiS-7

PiS-8

PiS-9

pis-program-szydło

źródło: twitter.com

RIRM

drukuj