Premier Szydło: UE potrzebuje jedności

Nie ma szansy na to, aby Unia Europejska była Wspólnotą, która radzi sobie ze swoim wyzwaniami, jeżeli się podzieli – oceniła w piątek premier Beata Szydło w Brukseli. UE potrzebuje jedności – wskazała szefowa rządu.

Premier była pytana na konferencji prasowej w Brukseli, czy nie postrzega propozycji przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska dotyczącej nowej metody pracy państw członkowskich w UE jako otwarcia dla Europy wielu prędkości.

Beata Szydło podkreśliła, że oczekuje od Donalda Tuska zaproponowania takiego rozwiązania, które zapewni każdemu państwu Wspólnoty „dokładnie taki sam” udział w jej pracach oraz „traktowanie na tych samych zasadach”.

„Jeżeli dzisiaj mamy zmienić metodę pracy, mamy pójść jakimś nowym wytyczonym szlakiem, to jest to dla mnie oczywiste, że musi być to szlak, który prowadzi ku jedności, a nie ku podziałom” – stwierdziła szefowa rządu.

Według premier „nie ma szansy” na to, aby Unia była Wspólnotą, która radzi sobie ze swoim wyzwaniami, jeżeli się podzieli.

„Dzisiaj przy stole podkreśliło to bardzo wielu szefów rządów” – mówiła premier.

Premier Szydło zaznaczyła, że UE potrzebuje „jedności”. Dodała, że dla Polski najistotniejsze jest to, aby Wspólnota i Rada Europejska stosowały się do przyjętych – w Bratysławie i Rzymie – deklaracji, które wskazywały na tę jedność.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl