Premier Beata Szydło: Politycy szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania

Politycy szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania – napisała premier Beata Szydło w środę na Twitterze. Jak dodała, do środowych „skandalicznych” wydarzeń w PE odniesie się na szczycie unijnym, który odbędzie się w piątek.

Podczas środowej debaty w PE eurodeputowani reprezentujący większość frakcji wzywali polskie władze do respektowania wartości UE. Wiceszef KE Frans Timmermans powtórzył, że Warszawa powinna przywrócić niezawisłość i legitymację TK. Europosłowie PiS na znak sprzeciwu opuścili salę.

„Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania” – napisała premier.

„Podczas piątkowego szczytu europejskiego, odniosę się do dzisiejszych skandalicznych wydarzeń w PE” – dodała szefowa polskiego rządu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl