Premier Beata Szydło: Trzeba twardo i zdecydowanie przeciwstawić się terroryzmowi

Musimy zacząć twardo i zdecydowanie przeciwstawić terroryzmowi, nie ma w Europie i w Polsce ważniejszej sprawy niż bezpieczeństwo – mówiła premier Beata Szydło w niedzielę w Skoczowie (woj. śląskie). Zapewniła jednocześnie, że nasz kraj jest obecnie bezpieczny.

W sobotę wieczorem doszło do zamachu w Londynie – zamachowcy najpierw wjechali samochodem w ludzi przebywających na moście London Bridge w centrum miasta, a następnie wysiedli z pojazdu i zaatakowali przechodniów nożami w pobliżu targu Borough Market. W wyniku ataku zginęło siedem osób, a 48 zostało rannych. Nie ma informacji o tym, czy są wśród nich również Polacy. Wszyscy trzej napastnicy zostali zastrzeleni przez policję.

Premier, która wraz z mężem brała udział w pielgrzymce rodzin księży w Skoczowie, złożyła kondolencje i wyrazy współczucia „wszystkim tym, którzy stracili swoich bliskich i tym, którzy zostali poszkodowani i ranni” w sobotnim zamachu w Londynie.

„To już jest kolejny zamach, to już są kolejne takie wydarzenia, które przede wszystkim muszą nami wszystkimi wstrząsnąć i musimy znaleźć skuteczną metodę walki z terroryzmem” – podkreśliła Szydło.

„Nie ma w tej chwili – w mojej ocenie – ważniejszej sprawy w Europie niż bezpieczeństwo. To jest zadanie wszystkich polityków, wszystkich państw i musimy się w tym zjednoczyć” – dodała. Jej zdaniem, nie wystarczą wyłącznie słowa wypowiadane po każdym takim akcie terroryzmu.

„Nie wystarczy tylko współczucie. My rzeczywiście musimy zacząć przeciwstawiać się zdecydowanie twardo i mocno terroryzmowi” – przekonywała szefowa rządu.

Premier powiedziała, że jest w stałym kontakcie ze służbami w kraju.

„Na bieżąco analizujemy; mogę zapewnić Polaków, że w tej chwili Polska jest bezpieczna, Polacy są bezpieczni, ale to nie oznacza, że służby nie czuwają i że nie monitorujemy tej sytuacji. Jeszcze raz chcę podkreślić, że to jest w tej chwili najważniejsze zadanie” – zaznaczyła Szydło.

„Nie ma ważniejszej sprawy w Europie i w Polsce niż bezpieczeństwo” – dodała.

W ubiegłą sobotę w Bielsku-Białej święcenia kapłańskie przyjął syn premier Szydło – Tymoteusz.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl