Konsultacje dot. projektu noweli prawa zamówień publicznych

Trwają konsultacje społeczne nad rządowym projektem nowelizacji prawa zamówień publicznych. Jego celem jest wdrożenie unijnych dyrektyw. Czasu na zmiany pozostało niewiele, ponieważ Polska musi wdrożyć większość przepisów do 18-go kwietnia.

Nad projektem, dotyczącym zamówień pracował już rząd Ewy Kopacz, jednak Sejm poprzedniej kadencji nie zdołał się nim zając. Ze względu na tzw. dyskontynuację prac, rząd premier Beaty Szydło musiał ponownie zająć się tą kwestią.

Poseł PiS-u Maks Kraczkowski z sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju mówi, że obecnie obowiązujące przepisy są mało efektywne. Dodaje, że po znowelizowaniu przepisów przyjdzie czas na ich napisanie od nowa.

Rząd PiS-u, który tak naprawdę od kilku tygodni ma szanse porządkować sprawy w Polsce, na początku będzie realizował te najpilniejsze postulaty. W nowelizacji. myślę, że niebawem przyjdzie też czas na to, żebyśmy przygotowali solidny fundament co do zamówień publicznych od początku. Na tym etapie natomiast skupiliśmy się na uwagach płynących ze strony Unii Europejskiej odnośnie tych, które są związane bezpośrednio już z naszym, wewnętrznym rynkiem zamówień publicznych. Te wszystkie postulaty będą skonsumowane w noweli, którą proponujemy do ustawy. Ta mam nadzieję zostanie niedługo przyjęta – mówi poseł Maks Kraczkowski.

Zasiadający w Radzie Dialogu Społecznego przedstawiciel Business Centre Club dr Łukasz Bernatowicz, pozytywnie ocenił, że rząd zdecydował się na szybką nowelizację przepisów. Zaznaczył jednocześnie, że docelowo nowa ustawa jest niezbędna.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl