KE przyjęła dodatkowe rekomendacje ws. TK

Komisja Europejska przyjęła dodatkowe rekomendacje dla Polski w związku z Trybunałem Konstytucyjnym. O podjęciu decyzji w tej sprawie poinformował wiceszef KE Frans Timmermans.

Rekomendacje związane są z niewypełnieniem przez polskie władze dotychczasowych wskazań komisarzy dotyczących rozwiązania kryzysu wokół Trybunału.

Na odpowiedź na pismo przesłane z KE Polska będzie miała dwa miesiące. Timmermans podkreślił, że Komisja nie porzuci tej sprawy, a jeśli będzie trzeba sięgnie po ,,inne opcje”.

Krok, który obecnie podejmuje KE, to kolejna próba wpływania na polski rząd i sposób na realizację polityki Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – ocenia poseł Dominik Tarczyński.

– Decyzja KE jest kolejną próbą wpływania na polski rząd, na suwerenny naród, a także sposobem na realizację polityki opozycji. Proszę pamiętać słowa  Grzegorza Schetyny, który powiedział, że będzie walczył o władzę poprzez ulicę i UE. Żadne sankcje nie są możliwe bez zgody wszystkich państw. Jako delegat Rady Europy wiem, że jest wiele więcej realnych i poważnych problemów w Europie niż spór o TK w Polsce. Choćby zamach w Berlinie i innych europejskich miastach. To jest tylko realizowanie polityki – mówi poseł Dominik Tarczyński.

Zdaniem rządu, problem TK jest rozwiązany i nie ma podstaw, by KE się tym zajmowała. Stanowisko to przedstawił dziś rzecznik rządu Rafał Bochenek.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj