B. Szydło

fot. Tomasz Strąg

B. Szydło: Bardzo dobry wynik PiS w wyborach do PE to satysfakcja i zobowiązanie

Bardzo dobry wynik Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego to satysfakcja i zobowiązanie; potwierdzenie że to, co proponujemy, jest akceptowane przez Polaków – oceniła Beata Szydło.

Potrzebna jest pokora i wytężona praca, ten wynik to dobry prognostyk przed jesiennymi wyborami – podkreśliła polityk. Zdobywając 525 tys. głosów wicepremier Beata Szydło uzyskała w eurowyborach najlepszy wynik w Polsce.

PiS uzyskał większą od Koalicji Europejskiej liczbę mandatów do PE w sześciu okręgach wyborczych, w dwóch przewagę uzyskała Koalicja Europejska, a w pięciu między dwoma głównymi komitetami doszło do remisu.

Wicepremier Beata Szydło podziękowała wszystkim Polakom za udział w głosowaniu i poparcie PiS.

– Wynik, który uzyskaliśmy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jasno pokazał, że Polacy odrzucają takie ideologiczne i światopoglądowe walki. To jest dobry prognostyk, bo wiem, że dla wielu osób, które nawet nie są związane z Kościołem, to, co wydarzyło się szczególnie w ostatnich dniach i próba dyskredytacji Kościoła – a kulminacją tego była manifestacja w Gdańsku – to było przekroczenie pewnej granicy, więc pokazaliśmy bardzo jasno, że nie ma w Polsce zgody na takie walki ideologiczne. Polacy chcą rozmawiać o konkretnych sprawach:  gospodarce, rodzinie, przyszłości i bezpieczeństwie – powiedziała Beata Szydło.

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrał PiS z poparciem 45,38 proc. wyborców. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska uzyskując 38,47 proc. głosów. Próg wyborczy przekroczyła też Wiosna Roberta Biedronia z 6 proc. poparcia.

W przełożeniu na mandaty do PE, PiS uzyskał 27, Koalicja Europejska 22, a Wiosna 3. Rekordowa w wyborach do Parlamentu Europejskiego była frekwencja, która wyniosła ponad 45 proc.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl