fot. twitter.com/pisorgpl

Katowice: rozpoczęła się konwencja regionalna PiS

O godz. 12.00 rozpoczęła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. W spotkaniu biorą udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz prezes partii Jarosław Kaczyński. 

PiS zainaugurował kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego konwencją w Jasionce pod Rzeszowem, która odbyła się w ubiegłą sobotę. W jej trakcie zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Partia rządząca zapowiada stopniowe prezentowanie postulatów europejskich. Podczas konwencji w Katowicach poznamy propozycje dla Śląska, wśród nich sprzeciw wobec dekarbonizacji.

Zaprezentujemy listy wyborcze – wskazuje wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Będziemy teraz organizować szereg konwencji regionalnych, na których będziemy stopniowo przedstawiać całe nasze listy w poszczególnych regionach. Zaczęliśmy w sobotę w Rzeszowie, gdzie przedstawiliśmy całą listę w woj. podkarpackim oraz liderów list we wszystkich okręgach. Przedstawiliśmy również 12 punktów naszej Deklaracji Europejskiej. W najbliższy weekend gościmy na Śląsku. Przedstawimy tam śląską listę Zjednoczonej Prawicy. Będziemy mówić o naszej wizji UE, o tym, co nam się nie podoba, co należałoby zmienić w Unii. Zatem elementów programowych europejskich będzie sporo w tej kampanii – zaznacza Adam Bielan.

W konwencji weźmie udział kierownictwo PiS. Pojawi się prezes partii Jarosław Kaczyński, a także premier Mateusz Morawiecki.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl