Andrzej Duda: PiS zrobiło więcej przez rok niż PO-PSL przez osiem lat

Obecny rząd zrobił dla Polaków więcej przez rok, niż poprzedni przez osiem lat – powiedział prezydent Andrzej Duda. Szef polskiego państwa udzielił obszernego wywiadu tygodnikowi „wSieci”.

Prezydent wyraził przekonanie, że gdyby jego rodacy na chłodno zastanowili się nad rządami Prawa i Sprawiedliwości to doszliby do przekonania, że prawica zrobiła dla nich więcej niż koalicja PO-PSL przez osiem lat.

Andrzej Duda pytany jak ocenia polityczną drużynę „dobrej zmiany” podkreślił, że dużo udało się już zrobić. Jednocześnie zapowiedział, że rząd dalej będzie realizował program, z którym szedł do wyborów.

Politolog dr Lech Jańczuk zwraca uwagę, że to dzięki realizacji obietnic wyborczych PiS-u ma wśród Polaków tak duże poparcie.

– Donald Tusk jeszcze w poprzednich kampaniach wyborczych mówił, że czymś innym jest kampania wyborcza, a czymś innym jest rządzenie – obietnice można składać, ale niekoniecznie je dotrzymywać. Natomiast, jeśli chodzi o rząd Prawa i Sprawiedliwość, to rzeczywiście dotrzymuje obietnic wyborczych. Polacy to doceniają i ich poparcie ciągle rośnie. Gdybyśmy spojrzeli na sondaże CBOS sprzed 2 miesięcy, to zauważymy, iż poparcie znowu wzrosło dwukrotnie. Słowa prezydenta Andrzeja Dudy wpisują się w nurt, o którym mówimy, tzn. że obecny rząd pod względem ekonomicznym i politycznym rzeczywiście przez rok zrobił więcej niż PO przez 8 lat – akcentuje Lech Jańczuk.

Jutro minie równo rok od wyborów parlamentarnych, w których zjednoczona prawica odsunęła od władzy koalicje PO-PSL.

25 października 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w głosowaniu i utworzyło samodzielny rząd.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl