fot. prezydent.pl

Para prezydencka zachęca do wsparcia akcji Caritas Dzieciom

Caritas od lat wspiera dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej – podkreśliła para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda informując o swym udziale w kampanii Caritas Dzieciom i zachęcając do włączenia się w tę akcję.

W liście skierowanym do uczestników kampanii Caritas Dzieciom para prezydencka stwierdziła, że „dla uczniów początek roku szkolnego to powrót do zajęć lekcyjnych, ale też czas radosnych spotkań, rozmów i zabaw z długo niewidzianymi koleżankami i kolegami”.

„Wciąż jeszcze puste zeszyty i dzienniki ocen zachęcają do starań o dobre wyniki w nauce oraz inne osobiste osiągnięcia, tworzące drogę ku spełnieniu marzeń. Niestety, nastrój ten nie udziela się rodzicom i opiekunom niektórych uczniów polskich oraz goszczących w naszym kraju dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy. Tornistry, plecaki, podręczniki i przybory szkolne to skumulowane wydatki, z którymi mogą sobie nie poradzić” – podkreśliła para prezydencka.

Zwrócili przy tym uwagę, że Caritas „od lat wspiera dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, a uczestnicy kampanii Caritas Dzieciom przywracają uśmiech na twarzach tysięcy uczniów”.

„Ufamy, że Państwa solidarność i empatia również w tym roku umożliwią zakup szkolnych wyprawek dla tych, którzy naprawdę potrzebują pomocnej dłoni. Niech uczniowie, którzy na co dzień doświadczają niedostatku, rozpoczną nowy rok szkolny spokojnie, z nową energią i optymizmem. (…) Pomóżmy rozproszyć te obawy” – czytamy.

Para prezydencka poinformowała, że także uczestniczy w tej akcji.

„My także włączamy się w tę inicjatywę i gorąco Państwa do tego zachęcamy. Radości i satysfakcji z pomagania nie da się zastąpić niczym innym. Dziękujemy za hojność i otwarcie na potrzeby tych, wobec których los okazał się mniej łaskawy” – napisała para prezydencka.

Caritas Dzieciom to program wsparcia dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej obejmujący m.in. organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży, wsparcie edukacyjne, codzienną opiekę w placówkach świetlicowych.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl