fot. koszalin.caritas.pl

Dewastacja Domu Samotnej Matki w Koszalinie

W Koszalinie doszło do dewastacji Domu Samotnej Matki prowadzonego przez diecezjalne Caritas. W nocy nieznani sprawcy włamali się do remontowanej placówki, ukradli części umywalek i wanien, a także zostawili lejącą się wodę.

Duża część gotowych już pomieszczeń została zniszczona. Woda dostała się m.in. między płyty stropowe, zniszczyła pomalowane ściany oraz podłogi.

Ten akt wandalizmu zniweczył pracę i poświęcenie wielu osób – zaznaczył ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

– Tutaj najbardziej jesteśmy zatroskani i zasmuceni, bo kwestia właśnie tego remontu, który nas kosztował bardzo dużo wysiłku, energii w tworzeniu zaplecza wsparcia dobrych ludzi. Jest to taki znak, że jednak szatan nie śpi i cały czas czuwa nad tym, żeby tak dobrą i szlachetną placówkę, która chroni młody mamy od różnych niebezpieczeństw, w taki sposób została zaatakowana. To wszystko co nas bardzo dużo kosztowało, teraz będziemy musieli tworzyć od nowa, bo zniszczenia są znaczne. Apelujemy o modlitwę i rozsądek, bo wszyscy wiedzieli, że to jest placówka, która niesie pomoc wykluczonym kobietom – powiedział ks. Tomasz Roda.

Na miejscu była już policja, która dokonała wstępnych oględzin. Obecnie szacowane są starty.

Dom Samotnej Matki w Koszalinie miał zostać oddany do użytkowania 30 listopada. Teraz ten termin prawdopodobnie zostanie przesunięty.

 

RIRM

drukuj