Ostatni dzień zbiórki darów dla Ukrainy

Dziś ostatni dzień zbiórki darów, które zostaną przewiezione transportem pomocy humanitarnej na Ukrainę. Organizatorem akcji w Warszawie jest Caritas Polska.

Gromadzone są najpotrzebniejsze rzeczy, m. in. produkty spożywcze o długim terminie ważności oraz środki higieniczne i ciepła odzież.

W wyniku konfliktu na wschodzie Ukrainy, bez aprowizacji i stałego miejsca pobytu pozostaje prawie pół miliona wewnętrznych uchodźców. Sytuację Ukraińców pogarsza zbliżająca się zima.

Musimy działać jak najszybciej, ponieważ transport darów na Ukrainę trwa prawie miesiąc – mówił Paweł Kęska, rzecznik Caritas.

– Warto mówić o tym, że temat Ukrainy jest teraz rzadziej poruszany. Wiadomo, że tam trwa wojna, że sytuacja jest skomplikowana  i coraz mniej się mówi o zwyczajnych ludziach, którzy przeżywają dramat. Widzimy, jaka jest sytuacja Ługańska, Doniecka, Mariupola i w ogóle wschodu Ukrainy. Ludzie masowo uciekają. To jest kilkaset tysięcy osób. Kto może ten ucieka do Polski, czy Rosji. Wiele osób żyje koczując w budynkach użyteczności publicznej: w szkołach, urzędach miasta, na świetlicach miejskich, po domach, dzikich koczowiskach. Idzie zima, a tam już pada śnieg. Może dojść do wielkiej tragedii. Dosłownie w całej Ukrainie, od wschodu do zachodu, w każdej części są tysiące osób, które uciekły z tamtych okolic – powiedział Paweł Kęska.

Dary przewiezione zostaną transportem pomocy humanitarnej do Lwowa i dalej na wschód Ukrainy, do uchodźców wewnętrznych przebywających w okolicach Charkowa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl