Ukraina: ugaszono pożar w dawnym kolegium Jezuitów w Chyrowie

W Chyrowie na Ukrainie, tuż przy granicy z Polską, ugaszono w niedzielę pożar, który wybuchł dzień wcześniej w dawnym kolegium jezuickim, gdzie w ostatnich latach działa kompleks hotelowy – podał lwowski portal Zaxid.net (czyt. Zachid.net).

Według Państwowej Służby ds. Nadzwyczajnych Ukrainy pożar objął powierzchnię 3,3 tys. metrów kwadratowych. W jego wyniku nikt nie ucierpiał. Ogień zajął ostatnie piętro i poddasze budynku.

Zakład Naukowo-Wychowawczy, prowadzony przez ojców Jezuitów w Chyrowie, funkcjonował w latach 1883-1939. Jego absolwentami byli m.in.: błogosławiony Stanisław Kostka Starowieyski, wicepremier Eugeniusz Kwiatkowski, poeta Jan Brzechwa i aktor Kazimierz Junosza-Stępowski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl