PAP/EPA

Bloomberg: nowe sankcje UE mają ograniczyć zdolność Rosji do finansowania wojny z Ukrainą

Unia Europejska, w ramach dwunastego pakietu sankcji wobec Rosji, przygotowuje ograniczenie o wartości 5,3 miliarda dolarów na handel z Rosją towarami wykorzystywanymi do celów wojskowych – poinformowała we wtorek agencja Bloomberg.

Według Bloomberga dwunasty pakiet sankcji zaostrzy ograniczenia w źródłach dochodów i przemyśle Rosji oraz ograniczy zdolność Moskwy do finansowania wojny z Ukrainą. Zawierać będzie m.in. ograniczenia w eksporcie spawarek, środków chemicznych i innych technologii wykorzystywanych do celów wojskowych.

Rozważa się także wprowadzenie zakazu sprzedaży Moskwie licencji na oprogramowanie komputerowe oraz ograniczeń importu małych ilości przetworzonych metali i wyrobów aluminiowych, wyrobów budowlanych, towarów transportowych i diamentów.

Według źródeł Bloomberga, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości, takie ograniczenia importowe i eksportowe wobec Rosji spowodują spadek handlu z Moskwą o 5,3 miliarda dolarów.

Poprzedni pakiet sankcji UE wobec Rosji został przyjęty 23 czerwca.

Według Radia Swoboda KE w przyszłym tygodniu przedstawi propozycje 12. pakietu antyrosyjskich sankcji.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl