Ukraina: min. Kwiatkowski odwiedzi Starą Hutę

Trwa wizyta prezydenckiego ministra Adama Kwiatkowskiego na Ukrainie. Dziś polska delegacja odwiedzi Starą Hutę, gdzie weźmie udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego w tamtejszej szkole podstawowej.

Poza tym uda się do Piotrowiec, gdzie spotka się z Polakami i wręczy paczki dla najbardziej potrzebujących.

Minister Adam Kwiatkowski podkreślał w rozmowie z Radiem Maryja, że kolejna już wizyta na Ukrainie wpisuje się w szereg akcji pomocowych dla Polaków na Wschodzie.

– Ta wizyta, w której uczestniczę i która trwa na Ukrainie, to moment do ważnych spotkań. To wyjazd, w trakcie którego będziemy realizowali kolejny etap wsparcia dla naszych rodaków mieszkających tu na Ukrainie. To już szósta akcja wsparcia dla Polaków mieszkających na Wschodzie, piąta na Ukrainie, w ramach realizowanej akcji wspierania tych najmłodszych ale i tych trochę starszych. To też wyjazd, w trakcie którego będziemy tam, gdzie mieszkają bardzo ważne osoby – osoby, które pomagają i wspierają to podtrzymywanie polskości – mówił minister.

Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego na Ukrainie zakończy się jutro. Podczas jej trwania wziął on udział m.in. w uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Żytomierzu.

Poza tym uhonorował odznaczeniami zasłużonych działaczy polonijnych i kombatantów oraz odwiedził kilka miejsc pamięci, gdzie złożył okolicznościowe wiązanki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl