fot. flickr.com

Ukraina: Media domagają się dymisji Sławomira Nowaka

Ukraińskie media domagają się dymisji Sławomira Nowaka ze stanowiska szefa państwowej agencji drogowej Ukrainy – Ukrawtodor. Były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, jak zauważają media, więcej czasu spędza w Polsce niż w miejscu pracy.

Portal, który śledzi korupcję Antikor dotarł do cotygodniowych przelotów szefa Ukrawtodoru z trzech miesięcy. Okazuje się, że w ciągu tygodnia Sławomir Nowak na wypoczynek przeznacza od 4 do 5 dni.

W ocenie posła Bogdana Rzońcy, przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury, postawa Sławomira Nowaka kompromituje zarówno jego samego jak i Polskę.

Generalnie ten jego wyjazd do pracy na Ukrainę to była pewna ucieczka przed konsekwencjami jego decyzji tutaj w Polsce. To, że Pan Nowak nie jest wielkim znawcą infrastruktury, nie jest jakimś znawcą kolejnictwa w Polsce wszyscy wiedzą. Za tamtych czasów, rządów PO, kiedy  ministrem infrastruktury był Nowak na kolei polskiej działo się bardzo źle. Teraz jeśli pan Nowak zachowuje się na Ukrainie w ten sposób, to jest dalszy ciąg tej jego postawy. To jest raczej obrona własnej tożsamości siebie, niż próba zbudowania dobrych relacji między Polską a Ukrainą –  zaznaczył poseł.  

W latach 2011-2013 Sławomir Nowak był ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej. W 2013 roku podał się do dymisji w związku z wątpliwościami dotyczącymi jego oświadczenia majątkowego. Nie wpisał zegarka wartego ponad 10 tys. zł.

RIRM

drukuj