Caritas Polska dziękuje za ofiarność

Mijający 2013 rok był czasem, w który Caritas Polska podjęło i kontynuowało wiele inicjatyw. Caritas Polska dziękuje Polakom za ich szczególne zaufanie i ofiarność. Katolicka organizacja podkreśla, że 2013 rok był czasem wielkiej aktywności i zaangażowania na rzecz potrzebujących.

„Podaruj Krople miłości”, „Pomagam”, czy „Paschalik” – to tylko niektóre z licznie organizowanych akcji Caritas Polska.

– Staraliśmy się wypełnić wezwanie Jezusa: „wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Dlatego rozpocznę od informacji, która dotyczyła Światowego Dnia Chorych. Zostały rozprowadzone obrazki ze specjalną modlitwą i akcja „Podaruj Kroplę Miłości”. Chodziło o zaofiarowanie własnej krwi na rzecz potrzebujących. Akcja trwa w Polskę od dwóch lat. Następnie była promocja 1% podatku dochodowego na Caritas Polska. Hasło dalej kontynuowane to: „Ile kosztuje życie?”  – chodziło o zakup sprzętu, łóżek, ssaków, koncentratorów  tlenu dla ludzi starszych, przewlekle chorych – powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Katolicka organizacja charytatywna w okresie Wielkiego Postu organizowała zbiórkę do puszek dla najbardziej potrzebujących. W tym roku rozprowadzono ponad milion skarbonek. Ludziom starszym rozdawano chleb, wielkanocne baranki oraz inne produkty żywnościowe.

W czerwcu przeprowadzono festyn rodzinny, organizowany przez poszczególne diecezje. Jego celem była ukazanie rodziny jako podstawowej i fundamentalnej wartości. Co roku Caritas Polska organizuje również akcje „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

– „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, w tym roku zorganizowane było po raz 20. Przez te 20 lat rozprowadzonych zostało kilkadziesiąt milionów świec. Ponad milion dzieci otrzymało pomoc. Było to dofinansowanie do wakacji, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitacja, zakup żywności dla świetlic socjoterapeutycznych, czy parafialnych, dożywianie w szkołach – wyjaśnił ks. Marian Subocz.

RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl