„5” Wielki Złoty Pieniądz Nadziei

Caritas Diecezji Radomskiej zainaugurowała akcję ”5” Wielki Złoty Pieniądz Nadziei. Zasili on specjalny fundusz, z którego 100 procent pozyskanych środków trafi do potrzebujących.

Ks. Grzegorz Wójcik poinformował, że do biura organizacji coraz częściej docierają rodzice ciężko chorych dzieci. Nie brakuje też dorosłych. Podkreśla, że choroby i stałe defekty słuchu i wzroku, choroby narządów ruchu, ciężkie poparzenia, a nade wszystko choroby nietypowe, nie wpisane w rejestr refundacji NFZ, wymagają zaangażowania dużych środków.

– Czasem nie potrafimy właściwie pomóc, mamy niedosyt wynikający z braku środków. Dlatego bardzo prosimy nie zlekceważcie naszej prośby – mówi ks. Wójcik.

Z pieniędzy, które uda się pozyskać powstanie fundusz, z którego 100 procent pozyskanych środków trafi do potrzebujących. Do akcji można się włączyć robiąc trzy proste kroki. Pierwszy to decyzja: „Tak, chcę systematycznie pomagać”; drugi – deklaracja: wpłacam co miesiąc 5 zł lub wielokrotność tej kwoty na podane konto. I krok ostatni: złożenie stałego zlecenie w swoim banku.

Akcja w parafiach została zainaugurowana 20 października. Jest ona wynikiem prośby sztabu ludzi, którzy z pasją zaangażowali się w jej realizację. Caritas ma już komisję orzekającą i regulamin. W parafiach gdzie wierni nie korzystają z kont bankowych Caritas prosi o przeprowadzenie zbiórki do puszek.

– Powodzenie akcji będzie możliwe, jeśli we wszystkich parafiach ludzie się o niej dowiedzą. Modlimy się o jej błogosławione owoce –  wyznaje ks. Grzegorz Wójcik. 

 

RIRM/Caritas Diecezji Radomskiej

drukuj