Ruszyła kampania Caritas „Podzielmy się radością”

Caritas, już dziś myśli o rozpoczynającym się za dwa miesiące roku szkolnym. Tym razem po raz pierwszy „tornister pełen uśmiechów” będzie można wyposażyć na platformie internetowej aukcjecaritas.pl.

W akcję włączył się także metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

– Trzeba wykorzystać tę dobrą stronę internetu i starać się pomóc na tyle, na ile się da – zachęca Ksiądz Arcybiskup.

Po raz pierwszy w swojej historii Caritas pieniądze na wyprawki szkolne dla najuboższych dzieci zbiera przez internet. Wszystko po to, aby 1 września potrzebujące dzieci poszły do szkoły z pełnymi tornistrami.

– Można wystawić jakiś produkt, dokonać licytacji innego produktu, który nam się podoba, albo też można dokonać zakupu wirtualnie – tłumaczy Agnieszka Wiśniewska, koordynator projektu.

Do kupienia są szkolne plecaki, buty czy posiłki dla dzieci. Ceny są z góry ustalone. Za tornister trzeba zapłacić 35 zł, buty kosztują 59 zł, natomiast za miesięczny karnet na posiłki dla jednego potrzebującego dziecka trzeba zapłacić 118 zł.

– Chcemy wyjść z jeszcze większą propozycją do tych, którzy potrzebują naszej pomocy, ponieważ coraz więcej osób się zgłasza o pomoc i dlatego nie jesteśmy w stanie wszystkim pomóc. Wierzymy, że ta nowa przestrzeń w którą wchodzimy będzie taką okazją, że pomożemy tym, których niestety nie stać – mówi ks. Tomasz Ren, zastępca dyrektora Caritas archidiecezji poznańskiej.

Projekt wspierają znane osoby, m.in. żużlowiec Jarosław Hampel, skoczek narciarski Kamil Stoch czy aktor Maciej Musiał. Archidiecezja poznańska jako pierwsza w całej Polsce zbiera pieniądze za pośrednictwem internetowej platformy aukcyjnej. Jeśli projekt się sprawdzi, wdrożony zostanie we wszystkich oddziałach Caritas.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj