fot. caritas.pl

Rozpoczął się 71. Tydzień Miłosierdzia

Pod hasłem „Caritas dla rodziny” rozpoczął się dziś 71. Tydzień Miłosierdzia. Jest to okazja do wsparcia polskich rodzin przez wspólnoty parafialne modlitwą, miłością i pomocą miłosiernego serca.

Obchody Tygodnia Miłosierdzia przygotowała Komisja Charytatywna KEP razem z Caritas Polska, której Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym.

Ksiądz Marek Dec, zastępca dyrektora Caritas Polska, nawiązując do hasła Tygodnia Miłosierdzia powiedział, że dla rodziny Caritas jest wsparciem i zadaniem.

To wsparcie w Polsce już od 25 lat świadczą grupy charytatywne i organizacje noszące nazwę „Caritas”. „Caritas dla rodziny” jest również zadaniem. To zadanie odczytujemy z Ewangelii, bo Jezus sam będąc miłosierny pragnie, abyśmy byli miłosierni jak jest miłosierny nasz Ojciec Niebieski. „Caritas dla rodziny” to również propozycja, abyśmy w naszych rodzinach żyli miłością chrześcijańską, miłością caritas do bliźnich, do ludzi będących w potrzebie – powiedział ks. Marek Dec.

Ks. prof. Wiesław Przygoda, konsultor Komisji Charytatywnej KEP, wyjaśnił, że Tydzień Miłosierdzia ma budzić wrażliwość na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych.

Co roku w Tygodniu Miłosierdzia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ma miejsce ogólnopolskie spotkanie wolontariuszy Caritas w Polsce.

Historia obchodów Tygodnia Miłosierdzia rozpoczęła się 23 lutego 1937 r., kiedy podjęto decyzję o zorganizowaniu Dni Miłosierdzia.

RIRM

drukuj