fot. flickr.com

USA: Narodowy Tydzień Naturalnego Planowania Rodziny

W Stanach Zjednoczonych dobiega końca Narodowy Tydzień Naturalnego Planowania Rodziny. To inicjatywa amerykańskich księży biskupów, której celem było między innymi ukazanie Bożego planu dla małżeństwa.

Bogate społeczeństwa Zachodu są przesiąknięte mentalnością antykoncepcyjną.

Słabość wewnętrzna człowieka, i złe wpływy otoczenia powodują, że w sposób oczywisty zachowujemy się nierozumnie, nieetycznie, samobójczo. Z tego tez bierze się mentalność antykoncepcja – żeby był seks, ale żeby dzieci nie było, i też żeby seks był kosztem zdrowia ludzi, bo wiemy, że antykoncepcja jest szkodliwa dla kobiet – zwrócił uwagę ks. prof. Dariusz Oko.

Dlatego amerykańscy księża biskupi wyszli z inicjatywą promowania naturalnych metod rozpoznawania płodności małżeńskiej. Pasterze Kościoła w USA wskazują, że te metody otwierają małżonków na wzajemny, wolny dar z siebie, przy jednoczesnym poszanowaniu ich godności. Jak zaznacza Izabela Salata metody naturalne są też bazą dla naprotechnologii.

Naprotechnologia bazuje na metodach rozpoznawania płodności, a dokładnie na modelu Creightona, który jest metodą dostosowaną do potrzeb diagnostyki – powiedziała Izabela Salata, instruktor Modelu Creightona.

Obchodom tygodnia naturalnego planowania rodziny towarzyszy modlitwa. Odprawiane są Msze Święte w specjalnych intencjach, adoracje Najświętszego Sakramentu, nabożeństwa różańcowe oraz rekolekcje zamknięte dla małżeństw.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj