CNN: administracja D. Trumpa rozważa wydalenie rosyjskich dyplomatów

Administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa rozważa wydalenie rosyjskich dyplomatów w ramach retorsji po zamachu na byłego rosyjskiego szpiega Siergiej Skripala, do którego doszło w Wielkiej Brytanii. Decyzja ma zapaść w poniedziałek – podaje w sobotę CNN.

Donald Trump rozważa piątkową rekomendację swej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aby wydalić grupę rosyjskich dyplomatów – podaje CNN, powołując się na anonimowe źródła w Departamencie Stanu.

Uważa się, że Waszyngton czekał z podjęciem decyzji na reakcję Unii Europejskiej. W piątek źródła w UE podały, że część unijnych krajów nie wyklucza wydalenia rosyjskich dyplomatów – wyjaśnia CNN.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego przedstawiła Trumpowi swą rekomendację po spotkaniu w Białym Domu, które odbyło się w środę. Rada zaprezentowała wówczas prezydentowi różne formy retorsji wobec Rosji, na jakie USA mogą się zdecydować – poinformowało kilku przedstawicieli Departamentu Stanu.

CNN podaje, że Rada prowadzi konsultacje ze swymi europejskimi partnerami, by wysondować, jakie będą ich reakcje oraz ilu dyplomatów może zostać wydalonych z krajów UE.

Przed środowym spotkaniem źródła w Departamencie Stanu poinformowały CNN, że ze względu na napięte stosunki z Moskwą, panuje przekonanie, że wydalenie rosyjskich dyplomatów byłoby dla USA „bardzo poważnym krokiem”.

Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert powiedziała, że USA „rozważają szereg reakcji na oburzające działania podjęte przez Rosję w Wielkiej Brytanii” i nazwała je „złamaniem międzynarodowych norm i porozumień”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl