USA potępia zamachy w Bejrucie

Jak informuje Biały Dom, USA potępiają sprawców dwóch samobójczych zamachów bombowych w Bejrucie, w rezultacie których zginęło kilkadziesiąt osób.

„Stany Zjednoczone będą zdecydowanie stać ramię w ramię z rządem Libanu wspierając go w działaniach mających pociągnąć winnych za te ataki do odpowiedzialności” – głosi oświadczenie Narodowej Rady Bezpieczeństwa Białego Domu.

Do spowodowania dwóch eksplozji ładunków wybuchowych, w których zginęły co najmniej 43 osoby a ok. 200 zostało rannych przyznała się grupa mająca powiązania z Państwem Islamskim (IS).

Do ataków doszło w południowej, zdominowanej przez ludność szyicką części Bejrutu. Obszar ten pozostaje pod kontrolą szyickich bojówek Hezbollahu, które walczą też po stronie sił reżimu prezydenta Baszara el-Asada w Syrii.

Przedstawiciele Hezbollahu zapowiedzieli po czwartkowym ataku kontynuację walki przeciw „terrorystom”. „Wojna między nami będzie długa” – powiedział agencji Reutera członek tej organizacji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl