fot. PAP/EPA

Donald Trump w szpitalu

Donald Trump trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Biały Dom informował, że wizyta w Wojskowym Centrum Medycznym ma mieć charakter zapobiegawczy. Później jednak media przekazały, że amerykański prezydent miał problemy z oddychaniem.

 

Informacja o tym, że Donald Trump jest zakażony pojawiła się wczoraj. Wcześniej amerykański prezydent poinformował, że zakażony koronawirusem jest Hope Hicks, doradca Trumpa. Lekarze Białego Domu mówili, że prezydent i jego małżonka czują się dobrze. Nie wykazują żadnych objawów.

Później rzecznik Białego Domu przekazał, że Trump ma lekkie objawy i spędzi kilka dni w Wojskowym Centrum Medycznym. Wizyta miała mieć charakter zapobiegawczy, a prezydent zamierza pełnić swoje obowiązki ze szpitalnego apartamentu.

Do śmigłowca, którym poleciał do szpitala, wszedł o własnych siłach. Amerykański prezydent zamieścił na Twitterze krótkie nagranie.

– Chcę wszystkim podziękować za wielkie wsparcie. Jadę do szpitala. Myślę, że czuję się bardzo dobrze, ale upewnimy się, czy wszystko jest w porządku. Pierwsza dama jest w dobrym stanie. Bardzo dziękuję. Doceniam to i nigdy nie zapomnę – powiedział Donald Trump.

Tymczasem telewizja CNN, powołując się na anonimowe źródło poinformowała, że Donald Trump miał „problemy z oddychaniem” i „był bardzo zmęczony”. Współpracownicy prezydenta mają – według stacji – „być zaniepokojeni”. Przedstawiciel administracji miał przekazać, że prezydent jest „w dobrym stanie”, ale jego współpracownicy boją się, że „sprawy mogą szybko się pogorszyć”. Z całego świata płyną liczne życzenia zdrowia. Przesłał je także Prezydent Andrzej Duda.

– Życzymy naszym przyjaciołom szybkiego powrotu do zdrowia. Polska i USA przejdą przez trudy i odniosą sukces w walce z COVID-19 – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

3 listopada w Ameryce mają się odbyć wybory prezydenckie. Sztabowcy ubiegającego się o reelekcję Trumpa przełożyli, lub zmienili na wirtualne, zaplanowane spotkania wyborcze swojego kandydata.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl