fot. PAP/EPA

Pentagon ogłosił nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy

Łączna wartość militariów wyniesie miliard dolarów. Przekazane zostaną amunicja do systemów HIMARS i obrony powietrznej, 20 moździerzy kalibru 120 mm oraz 75 tys. pocisków do haubic kalibru 155 mm. To kolejny pakiet pomocy wojskowej, jaki Stany Zjednoczone przygotowały dla Ukrainy. 

„Problem, jaki mamy z agresją Rosji na Ukrainę, polega na tym, że nie jest to tylko agresja przeciwko innemu krajowi, to agresja przeciwko podstawowym zasadom systemu międzynarodowego” – powiedział Anthony Blinken, sekretarz stanu USA.

Zachodni sprzęt pozwala Ukrainie skutecznie walczyć z okupantem. Straty Rosjan szacuje się obecnie na 70 do 80 tysięcy żołnierzy, niewykluczone, że w obliczu tak licznych strat Władimir Putin będzie musiał ogłosić powszechną mobilizację. Ukraina będzie się bronić, co więcej, jak zapowiada prezydent Wołodymyr Zełenski, odzyska każdy centymetr ziemi okupowanej przez Rosjan.

„Ukraina musi odzyskać wszystko, co Rosja chwilowo zdobyła, a państwo-agresor musi zostać ukarane za zbrodnie. To ważne dla ustanowienia sprawiedliwości. Tylko klęska agresora, utrata przez niego wszystkiego, co przechwycił oraz jego międzynarodowa odpowiedzialność prawna za agresję zapobiegną jakiejkolwiek wojnie w przyszłości” – stwierdził Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy.

W ostatnim czasie siły rosyjskie uszkodziły elektrociepłownię w Charkowie. Strona ukraińska alarmuje, że Rosja deportuje w głąb Rosji kolejne ukraińskie dzieci.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl