fot. pixabay.com

Rzecznik KE: Nie ma ewakuacji unijnych dyplomatów z Ukrainy

Rzecznik Komisji Europejskiej, Peter Stano, poinformował, że Bruksela nie prowadzi ewakuacji unijnych dyplomatów Delegatury Unii Europejskiej na Ukrainie. Przekazał, że „personel, który nie wykonuje kluczowych zadań, otrzymał możliwość telepracy pozą Ukrainą”.

Brukselskie media podały dziś wieczorem, że szef Delegatury Unii Europejskiej na Ukrainie, Matti Maasikas, wysłał dzisiaj wiadomość do personelu UE w tym kraju, zachęcając do jak najszybszego wyjazdu.

„Po wymianie informacji z centralą w Brukseli wezwałem wszystkich kolegów przebywających za granicą, z wyjątkiem niezbędnego personelu (…), aby jak najszybciej opuścili Ukrainę w celu prowadzenia telepracy spoza tego kraju” – napisał w wiadomości, na którą powołuje się m.in. portal EUObserver.

Rzecznik KE, Peter Stano, powiedział, że nie oznacza to ewakuacji.

„Nie ma żadnej ewakuacji. Na razie personel, który nie wykonuje kluczowych zadań, otrzymał możliwość telepracy poza krajem” – powiedział zaakcentował Peter Stano.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl