Ambasada USA zaprasza na przemówienie prezydenta Trumpa na pl. Krasińskich

Ambasada Stanów Zjednoczonych zaprasza wszystkich na czwartkowe przemówienie prezydenta Donalda Trumpa przy Pomniku Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich. Wejścia na plac zostaną otwarte o godz. 10:00, Trump wygłosi przemówienie o godz. 13:00. Wokół placu rozmieszczone będą telebimy.

W poniedziałek Ambasada i Konsulat USA w Polsce zamieściły zaproszenie na swojej stronie internetowej.

„Pierwsze publiczne przemówienie prezydenta Trumpa w Europie to historyczne wydarzenie, w którym wezmą udział prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz przywódcy jedenastu krajów europejskich biorących udział na szczycie Trójmorza w Warszawie” – podkreślono.

Ambasada zapowiada, że dla tych, którzy chcą wysłuchać przemówienia Trumpa zostaną przygotowane miejsca stojące oraz siedzące na trybunach. Wokół pl. Krasińskich rozmieszczone będą także telebimy.

Bramki, przez które będzie można wejść na plac zostaną otwarte o godz. 10:00,  a ich zamknięcie przewidziane jest na godzinę 12:00. Przemówienie Trumpa rozpocznie się o godz. 13:00.

Na pl. Krasińskich będą prowadziły trzy wejścia: od ul. Miodowej między ul. Schillera i ul. Kapucyńską; od pl. Krasińskich na rogu ul. Świętojerskiej i ul. Bonifraterskiej; od ul. Długiej obok ul. Barokowej.

Ambasada prosi, aby zwrócić uwagę, że ze względu na bezpieczeństwo i wygodę wszystkich uczestników wydarzenia nie będzie można wnieść przez bramki następujących przedmiotów: parasolek, termosów i kubków termicznych, rozkładanych krzeseł, broni (w tym noży), jedzenia, szklanych pojemników, aerozoli, amunicji, plecaków, rowerów, dronów i innych bezzałogowych systemów powietrznych, materiałów wybuchowych, wskaźników laserowych, pojemników z gazem pieprzowym czy łzawiącym, selfie-sticków, tablic oraz bannerów. Nie będzie też możliwości wprowadzenia zwierząt (z wyłączeniem zwierząt pełniących funkcję przewodników).

Prezydent USA będzie gościł w Warszawie w dniach 5-6 lipca. W czwartek będzie rozmawiał w cztery oczy z prezydentem Andrzejem Dudą, spotka się z liderami państw Trójmorza i wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich. Jak podało Ministerstwo Spraw Zewnętrznych, wystąpienie na pl. Krasińskich jest organizowane na życzenie prezydenta Trumpa, organizatorem jest ambasada USA.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl