fot. PAP/EPA

D. Trump: Nie będzie powrotu do restrykcji w przypadku drugiej fali koronawirusa

Prezydent Donald Trump zapewnił, że w USA nie będzie powrotu do surowych ograniczeń w przypadku drugiej fali koronawirusa. „Będziemy gasić ogień, ale nie zamkniemy kraju” – powiedział w czwartek Donald Trump podczas wizyty w zakładach Forda w stanie Michigan.

Donald Trump ponownie wezwał gubernatorów, by w swych stanach zaczęli odchodzić od obecnych restrykcji. Zdaniem prezydenta takie działania są konieczne, aby ożywić pogrążoną w kryzysie amerykańską gospodarkę.

„Potrzebujemy sprawnej gospodarki, aby chronić zdrowie naszego społeczeństwa” – wskazał prezydent USA w zakładach Forda w Ypsilanti, w których obecnie, w związku z pandemią koronawirusa, produkowane są respiratory.

Donald Trump wyraził przekonanie, że najpóźniej od czwartego kwartału gospodarka USA zacznie wychodzić z kryzysu.

„Przyszły rok będzie niesamowitym rokiem” – zapewnił amerykański przywódca.

W Stanach Zjednoczonych w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrosła O 1255. Oznacza to, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w USA wynosi 94 661 – wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

To trzecia doba z rzędu w USA z ponad tysiącem zgonów z powodu koronawirusa. Wcześniejsze 24-godzinne bilanse informowały o 1561, 1536, 759 i 820 ofiarach śmiertelnych.

Na Stany Zjednoczone przypada ponad jedna czwarta zgonów na Covid-19 na świecie. Z tej liczby (94 661) blisko jedną trzecią odnotowano w stanie Nowy Jork (28 743), a ponad jedną dziesiątą w sąsiadującym z nim New Jersey (10 846).

PAP

drukuj