Wiceprzewodniczący „S” Stoczni Gdańskiej apeluje o uczestnictwo w miesięcznicy smoleńskiej

Wiceprzewodniczący „Solidarności” Stoczni Gdańskiej Karol Guzikiewicz w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja zaapelował do Polaków o liczne uczestnictwo w modlitewnym spotkaniu na Krakowskim Przedmieściu 10 lipca.

Apel o udział w miesięcznicy smoleńskiej ma związek z zapowiedzią byłego prezydenta Lecha Wałęsy, że weźmie udział w blokadzie zgromadzenia upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej. W odpowiedzi na to do Warszawy mają przyjechać stoczniowcy. Nie zgadzają się oni na podejmowane próby obalenia demokratycznie wyłonionego rządu poprzez protesty – mówi Karol Guzikiewicz, wiceprzewodniczący „Solidarności” Stoczni Gdańskiej

Kategorycznie potępiam skandaliczne zachowanie Lecha Wałęsy jako byłego prezydenta. Stoczniowcy już się organizują. Chciałem zapewnić, że nie będą oni łamać prawa. Stoczniowcy będą godnie, razem z będącymi tam ludźmi, obchodzić te religijne uroczystości. Od porządkowania łamiących prawo jest policja. Zapowiedzi, że my kogoś chcemy pobić czy chcemy zrobić komuś krzywdę są nieprawdziwe. Stoczniowy będą bronić i ewentualnie pilnować, żeby żadna krzywda się nie stała. Dlatego zachęcam i apeluje poprzez Radio Maryja o uczestnictwo 10 lipca w uroczystościach miesięcznicy, żeby było nas jak najwięcej – zachęcał Karol Guzikiewicz.

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak odnosząc się do zapowiedzi b. prezydenta Lecha Wałęsy podkreślił, że nie ma przyzwolenia na łamanie prawa. Dodał, że wszyscy są równi wobec prawa w Polsce, bez względu na to, jak się nazywają.

Lech Wałęsa będzie kolejną osobą, która dołączy do grupy osób zakłócających spotkania modlitewne 10 dnia każdego miesiąca w Warszawie.

W czerwcu w blokadzie zgromadzenia wziął udział działacz opozycji z czasów PRL i były przewodniczący Unii Wolności Władysław Frasyniuk. Prokuratura bada czy nie naruszył on nietykalności cielesnej jednego z policjantów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl