Prognoza pogody na 4 i 5 lipca

Jak informuje IMGW, na wschodzie i północnym-wschodzie Europy oraz nad Półwyspem Iberyjskim i Irlandią pogodę będą kształtowały niże. Jedynie Europa centralna będzie pod wpływem wyżu znad Francji. Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, z zachodu będzie napływać chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

We wtorek, zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie początkowo małe. Okresami przelotne opady deszczu, od północnego zachodu zanikające. Po południu miejscami słabe burze. Temperatura maksymalna od 16 st., 19 st. na północy, 19 st., 21 st. w centrum, do 21 st., 24 st. na południu. Powieje umiarkowany wiatr z zachodu i północnego-zachodu, na północy kraju umiarkowany i dość silny, porywisty do 55 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane. Na krańcach północnych początkowo miejscami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 9 st. do 13 st. Powieje słaby wiatr na południu, na północy słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, zachodni i północno-zachodni. W środę na przeważającym obszarze zachmurzenie umiarkowane okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Bez opadów miejscami na południu i południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 17 st. na północnym zachodzie do 22 st. na południu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodu i północnego-zachodu.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Po południu możliwe burze. Temperatura maksymalna 20 st. Powieje umiarkowany wiatr, okresami i w czasie burz porywisty z zachodu. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 10 st. Powieje umiarkowany wiatr z północnego-zachodu.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl