fot. flickr.com

W niedzielę deszczowo na południu Polski

IMGW informuje, że Europa Wschodnia jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad Ukrainą oraz Morzem Barentsa i związanymi z nimi układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego wyżu znad Skandynawii.

Polska jest pomiędzy niżem znad Ukrainy a wyżem znad Skandynawii, pod koniec dnia na wschodzie zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z północy napływa polarno-morska masa powietrza.

W niedzielę na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju duże i całkowite z opadami deszczu; na południu opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym i tam prognozowana wysokość opadów do 25 mm. Na Lubelszczyźnie możliwe burze. W Tatrach opady śniegu; prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej od 10 cm do 20 cm. Temperatura maksymalna od 13°C miejscami na południu i nad morzem, około 17°C w centrum, do 21°C na Ziemi Lubuskiej; chłodniej w rejonach podgórskich od 7°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i południu dość silny, porywisty, z kierunków północnych. W górach porywy wiatru do 80 km/h, na wybrzeżu i Mazowszu do 65 km/h. W Tatrach zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj