Do Polski nadal napływa chłodne powietrze

Jak informuje IMGW, nad Europa będą dominowały układy niskiego ciśnienia znad Islandii i Włoch, jedynie krańce wschodnie i zachodnie Europy będą w zasięgu wyżów. Polska będzie w obniżonym ciśnieniu, w strefie mało aktywnego frontu atmosferycznego. Do Polski nadal będzie napływać chłodne, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa.

W środę w dzień na zachodzie kraju zachmurzenie duże, a na wschodzie umiarkowane, gdzieniegdzie duże. Miejscami na zachodzie kraju opady deszczu. Temp. maks. od 18 st., 22 st. na zachodzie i północy Polski, przez 22 st., 24 st. w centrum, do 25 st. na południowym wschodzie kraju. Na wybrzeżu zachodnim około 17 st. W kotlinach sudeckich miejscami od 13 st. do 15 st. Wiatr umiarkowany, lokalnie słaby, południowo-wschodni lub południowy, na zachodzie kraju skręcający na zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność od 300 m. Temp. min. od 9 st. miejscami na Suwalszczyźnie, Ziemi Lubuskiej i miejscami w Wielkopolsce do 14 st. na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. W kotlinach sudeckich 6 st., 8 st.

Wiatr słaby, na zachodzie Polski z kierunków zachodnich, a na wschodzie kraju południowo-wschodni. Lokalnie wiatr słaby, zmienny.

W czwartek w dzień zachmurzenie duże. Od Pomorza przez Wielkopolskę po Dolny Śląsk większe przejaśnienia. Na wschodzie, w centrum i na południu kraju okresami opady deszczu i miejscami burze. Punktowo w burzy wysokość opadu do 20 mm. Temp. maks. od 19 st., 21 st. na zachodzie do 22 st., 24 st. w centrum i na wschodzie. W rejonach podgórskich Karpat miejscami około 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie Polski z kierunków zachodnich, a na wschodzie północno-wschodni lub północny.

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane, późno po południu od zachodu wzrastające do dużego. Bez opadów. Temp. maks. około 24 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami możliwe bardzo słabe opady deszczu. Temp. min. 14 st.

Wiatr słaby, zmienny. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i miejscami możliwe również burze. Prognozowana suma opadów w burzach do 20 mm. Temp. maks. 24 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl