W kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie w zasięgu niżów, południową obejmować będzie rozległy układ wyżowy z centrum nad Hiszpanią.

Polska będzie w obszarze rozległego niżu z ośrodkami nad północnym Atlantykiem i Skandynawią, rano przejściowo rozbuduje się słaby klin wyżowy. Po południu z zachodu na wschód przemieszczać się będzie zatoka niżowa z frontem okluzji. Pozostaniemy w polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W piątek z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, jedynie na wschodzie Polski opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W górach okresami opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne. Temp. maks. od 0 st. na krańcach południowo-wschodnich do 3 st. w centrum i do 6 st. na zachodzie. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 60 km/h), południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 80 km/h, na południowym zachodzie do 90 km/h, na wybrzeżu do 100 km/h, na szczytach Sudetów do 140 km/h, a na szczytach Tatr do 120 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże. Na wschodzie Polski miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze opady deszczu. Na południowym zachodzie opady deszczu chwilami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość do 15 mm. W górach opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne. Temp. min. od -2, 0 st. na wschodzie i w dolinach karpackich do 2 st. w centrum i do 5 st. na zachodzie. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu dość silny i silny (do 45 km/h), od zachodu kraju przejściowo słabnący, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru początkowo do 70 km/h, na wybrzeżu do 95 km/h, na szczytach Sudetów do 140 km/h, a na szczytach Tatr do 100 km/h.

W sobotę zachmurzenie duże z opadami deszczu. Na północnym zachodzie oraz na południu Polski opady deszczu chwilami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość do 15 mm. W górach opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Na szczytach Tatr opady śniegu i zawieje śnieżne. Temp. maks. od 2, 5 st. na wschodzie Polski do 10 st. na zachodzie i 12 st. na południowym zachodzie. Wiatr porywisty, umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu silny i bardzo silny (do 60 km/h), z kierunków zachodnich. Porywy wiatru od 65 km/h na wschodzie kraju do 80 km/h na zachodzie, na wybrzeżu do 100 km/h, na szczytach Sudetów do 140 km/h, a na szczytach Tatr do 110 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże. Rano możliwe zanikające opady. Po południu i wieczorem opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, późnym popołudniem opady deszczu, okresami deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 3 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, wieczorem wzrastający do dość silnego, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni skręcający wieczorem na zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. min. 1 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni. W sobotę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temp. maks. 7 st., wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl