Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie północno-wschodnie krańce kontynentu znajdą się w zasięgu wyżu. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem nad północnymi Niemcami. Wschodnia połowa kraju będzie w strefie frontu okluzji. Polska pozostanie w powietrzu pochodzenia arktycznego, tylko nad wschód kraju napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie wzrastać.

W środę zachmurzenie duże, na zachodzie oraz na krańcach wschodnich kraju większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, bez opadów na krańcach wschodnich kraju. Miejscami na Opolszczyźnie, Śląsku i w Małopolsce opady o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 18 mm.

W rejonach podgórskich opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu, w Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Na zachodzie po południu burze. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 9 do 12 st., w rejonach podgórskich 6, 7 st., jedynie na krańcach wschodnich od 13 do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie kraju oraz nad północnym zachodzie okresami w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, na zachodzie kraju większe przejaśnienia. Opady deszczu, na wschodzie miejscami o natężeniu umiarkowanym. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. na zachodzie do 5 st. na wschodzie, w rejonach podgórskich od – do -1 st. Na zachodzie miejscami przy gruncie spadek temperatury do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, w górach śniegu, na północnym zachodzie po południu burze. Temperatura maksymalna od 8, 10 st. na północy oraz w rejonach podgórskich do 13 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, w czasie burz porywisty.

W Warszawie w środę pochmurno i opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl