Deszcz prawie w całym kraju; rozpogodzenia tylko w Bieszczadach

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia znajdować się będzie w zasięgu słabego wyżu. Na pozostałym obszarze dominować będzie rozległy niż znad Morza Norweskiego.

Polska będzie w obszarze rozległego, ale stopniowo wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim i Norwegią. We wschodniej połowie kraju oddziaływać będzie strefa pofalowanego frontu chłodnego, na którym w ciągu dnia utworzy się przemieszczający się na północny wschód płytki ośrodek niżowy. Nad przeważający obszar Polski z południowego zachodu napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza, jedynie na północno-zachodnia część kraju przejściowo napłynie chłodniejsza, ale też polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie spadnie.

W sobotę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami na południowym wschodzie i północnym zachodzie. Okresami opady deszczu, które w pasie od Warmii i Mazur poprzez centrum po Śląsk, mogą być przejściowo o natężeniu umiarkowanym, lokalnie może tam spaść do 15 mm deszczu, a na południu Śląska nawet do 25 mm. Bez opadów początkowo na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 6 do 9 st., cieplej, lokalnie do 13 st., jedynie na południowym wschodzie. Wiatr na przeważającym obszarze kraju słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni, jedynie w południowo-zachodniej części kraju wiatr słaby, zmienny. W Karpatach nadal halny, porywy wiatru lokalnie do 90 km/h, a wysoko w Tatrach nawet do 110 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami zwłaszcza na północnym zachodzie. Prawie w całym kraju, z wyjątkiem północnego zachodu, okresami opady deszczu. W kotlinach sudeckich nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 do 6 st., cieplej, lokalnie do 8 st. jedynie na południowym wschodzie. W kotlinach górskich, zwłaszcza sudeckich, temperatura może spaść do około 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie i południowym wschodzie Polski jeszcze porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Karpatach i na Pogórzu Karpackim wiatr w porywach do 60 km/h, a wysoko w górach do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl