W Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą układy niskiego ciśnienia, jedynie Europa centralna, Bałkany, Grecja, Włochy, Ukraina, Białoruś oraz kraje nadbałtyckie znajdą się pod wpływem rozległego wyżu znad morza Czarnego. Polska znajdować się będzie na skraju tego wyżu. Na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ płytkiego układu niżowego znad zachodniej Europy. Z południowego zachodu napłynie cieplejsze, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie  1008 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Przed południem, głównie w północnej połowie kraju, miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m i zachmurzenie całkowite. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na północy kraju do 20 st., 23 st. na południu. Wiatr słaby, w dolinach sudeckich i na Przedgórzu miejscami umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna od 6 st., 8 st. na północnym wschodzie do 10 st., 12 st. na południowym zachodzie, nad samym morzem miejscami 10 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W rejonach górskich wiatr okresowo porywisty, w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

W niedzielę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy kraju okresami duże i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st., 19 st. na północy do 21 st., 23 st. na południu kraju. Wiatr południowy i południowo-zachodni, słaby okresami umiarkowany, w dolinach sudeckich i na Przedgórzu miejscami porywisty. W rejonach górskich wiatr okresowo porywisty, w Karpatach do 80 km/h.

W Warszawie w sobotę słonecznie. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Zamglenie. Temperatura minimalna 8 st.  Wiatr słaby, południowy. W dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane umiarkowane. Możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl