Po trzech miesiącach odwołano stan wyjątkowy w Tunezji

Prezydent Tunezji Bedżi Kaid Essebsi odwołał w piątek stan wyjątkowy wprowadzony 4 lipca po najbardziej krwawym w tym kraju zamachu terrorystycznym, w którym 26 czerwca zginęło w kurorcie nadmorskim Susa 38 osób, głównie zagranicznych turystów.

„Stan wyjątkowy ogłoszony 4 lipca i przedłużony 31 tego samego miesiąca zakończył się dziś na całym terytorium kraju” – oznajmił rzecznik prezydenta Moez Sinaoui.

„Przyczyny, które doprowadziły do ogłoszenia stanu wyjątkowego, nadal się utrzymują. Jesteśmy w stanie wojny z terroryzmem” – dodał rzecznik.

Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl