Premier Tunezji zwolnił sześciu dowódców policji

Premier Tunezji Habib Essid zwolnił w poniedziałek sześciu dowódców policji po środowym ataku na Muzeum Bardo w Tunisie, w którym zginęły 23 osoby, w tym 20 zagranicznych turystów – poinformował rzecznik rządu.

Jak informuje agencja AFP, chodzi o szefa policji w Tunisie oraz szefa policji w dzielnicy Bardo, gdzie doszło do zamachu. Nazwisk zwolnionych nie podano; natychmiast na ich miejsce zostali powołani nowi dowódcy – wyjaśnił rzecznik Mofdi Mssedi.

Reuters podaje, że wśród zwolnionych jest dowódca odpowiedzialny za bezpieczeństwo turystów oraz szef jednostki wywiadu.

Jak informował w niedzielę prezydent Tunezji Bedżi Kaid Essebsi, sprawców ataku na popularne muzeum w stolicy Tunezji było trzech: dwóch zostało zabitych, ale trzeciemu udało się uciec i nadal jest na wolności.

W ataku zginęło 20 zagranicznych turystów, w tym trzech Polaków. Terroryści strzelali do zwiedzających i do ludzi w autobusach zaparkowanych przed gmachem. Do zamachu przyznało się radykalne ugrupowanie Państwo Islamskie, kontrolujące znaczne obszary w Syrii i Iraku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl