fot. pixabay.com

Tunezja: zaginęła łódź z co najmniej 17 migrantami

Na Morzu Śródziemnym zaginęła łódź z co najmniej 17 migrantami –  powiadomiła w poniedziałek tunezyjska straż przybrzeżna. Najmłodszy pasażer łodzi ma pięć lat. Łódź wyruszyła w ubiegłym tygodniu z portu Bizerta na północy Tunezji i zmierzała w kierunku Włoch.

Straż przybrzeżna i marynarka wojenna Tunezji rozpoczęły akcję poszukiwawczą – przekazał dziennikarzom przedstawiciel władz.

Przez Tunezję prowadzą szlaki migracyjne do Europy, z których korzystają mieszkańcy Afryki. Także Tunezyjczycy stanowią znaczącą część migrantów. W ciągu jedenastu miesięcy 2023 r. tunezyjskie służby zatrzymały blisko 70 tys. migrantów, a cudzoziemcy stanowili 78 proc. tej grupy – podały w grudniu ubiegłego roku władze w Tunisie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl