fot. pixabay.com

Prezydent Francji: Współpraca między Polską i Francją jest siłą napędową w zakresie energii jądrowej

Współpraca między Polską i Francją jest również siłą napędową w zakresie energii jądrowej, nasze kraje w największym stopniu rozwijają programy budowy elektrowni jądrowych w Europie – powiedział w Paryżu prezydent Francji, Emmanuel Macron, na konferencji z premierem Donaldem Tuskiem.

Szef polskiego rządu przybył w poniedziałek do Paryża na spotkanie z prezydentem Francji. Rozmowy w Pałacu Elizejskim poprzedziła wspólna konferencja obu polityków.

Emmanuel Macron podkreślił, że „współpraca między Polską i Francją jest również siłą napędową w zakresie energii jądrowej”.

„Nasze dwa kraje, są krajami, które w największym stopniu rozwijają programy budowy elektrowni jądrowych w Europie. Powinniśmy działać na rzecz wzmocnienia naszego bezpieczeństwa energetycznego i w celu osiągnięcia zerowego śladu węglowego w 2050 r.” – powiedział prezydent Francji.

Dodał, że z Donaldem Tuskiem będzie także rozmawiał nt. kierunków strategicznych, jakie chcieliby nadać Unii Europejskiej.

„Mamy bardzo wiele tematów, które znajdują się w sercu naszych relacji dwustronnych. Polska będzie pracowała nad tymi wszystkimi tematami, przygotowując polską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej w 2025 r. i Polska może liczyć na nasze wsparcie w tym zakresie” – zadeklarował Emmanuel Macron.

Polska obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej 1 stycznia 2025 roku.

„Chciałem jeszcze raz podkreślić nasze uczucia przyjaźni i wielką radość, że jest pan dzisiaj z nami i reprezentuje pan partnera europejskiego w celu stawienia czoła wielkim wyzwaniom, które na nas czekają” – powiedział Emmanuel Macron, zwracając się do polskiego premiera.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl