fot. PAP/EPA

Prawo i Sprawiedliwość w nowym spocie krytykuje opozycję za stanowisko w sprawie przymusowej relokacji migrantów

Politycy Prawa i Sprawiedliwości ostro krytykują opozycję za jej stanowisko  w kwestii przymusowej relokacji migrantów. W nowym spocie wyborczym partia rządząca krytykuje decyzje Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej, twierdząc, że przyzwolenie na przymusową relokację migrantów stanowi ogromne zagrożenie dla Polski.

Najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości opublikowany w mediach społecznościowych wywołał dyskusję wśród polityków partii rządzącej. Rzecznik rządu, Piotr Müller, podkreślił, że stanowisko opozycji jest niebezpieczne dla Polski i Polaków.

– Przyzwolenie na mechanizm przymusowej relokacji ze strony Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla Polek i Polaków. Powstrzymamy ich przed tym planem. 15 października idź na wybory i referendum. Nie pozwólmy im wrócić! Nie pozwólmy im zrealizować tego planu – mówił Piotr Müller, rzecznik rządu.

Wiceminister spraw zagranicznych, Arkadiusz Mularczyk, oskarżył Donalda Tuska o dezinformację w sprawie nielegalnej migracji.

– Trwa zmasowana dezinformacja Donalda Tuska ws. nielegalnej migracji. Kłamstwami i „Zieloną granicą” próbują zmanipulować Polaków. Platforma Obywatelska już raz zgodziła się na przymusowe relokacje, zgodzi się ponownie. Nie dopuścimy do tego – powiedział Arkadiusz Mularczyk.

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Maciej Wąsik, zaznaczył, że sprawa relokacji migrantów będzie głównym tematem wyborów i referendum.

– O tym będą te wybory i to referendum. Co będzie, jak Niemcy zażądają od Donalda Tuska relokacji? Raz już się zgodził i groził Polsce karami. Drugi raz też się zgodzi – zauważył Maciej Wąsik.

Referendum odbędzie się 15 października.

TV Trwam News

drukuj